My Profile Photo

Tworzymy przestrzeń, która umożliwi wymianę wiedzy i doświadczeń, rozwijanie kompetencji technologicznych, a także rozwój własnych projektów.

CODE{sun}DAY, pierwsza edycja!

CODE{sun}DAY to sześciogodzinny niedzielny warsztat, uczestnicy mieli okazję rozpocząć swoją przygodę z programowaniem od samych podstaw, w przyjaznym dla początkujących tempie.

Do wyboru były dwie ścieżki - SOFTWARE i HARDWARE. Pierwsza z nich to nauka jednego z najbardziej poszukiwanych na rynku języków programowania, języka Java, od samego początku. Od poznania narzędzi programistycznych, składni, dobrych praktyk podczas pisania kodu, aż do stworzenia swojej pierwszej aplikacji. Druga to szansa na poznanie małej płytki o wielkich możliwościach. Na przykładzie mikrokontrolera Arduino, różnych czujników i dodatkowych modułów, uczestnicy dowiedzieli się, jak działają inteligentne systemy zarządzania urządzeniami w domach i jak zbudować własnego robota oraz zmierzyli się z tworzeniem własnego projektu od samego początku.

Po niezwykle udanych styczniowych warsztatach CODE{sun}DAY, gdzie 50 osób zasmakowało świata koderki i budowania inteligentnych urządzeń przyszedł czas na druga edycję. Podczas CODE{sun}DAY 2 2-3 lipca 2016 roku w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości było 200 uczestników.