My Profile Photo

Tworzymy przestrzeń, która umożliwi wymianę wiedzy i doświadczeń, rozwijanie kompetencji technologicznych, a także rozwój własnych projektów.

Początki naszego HSu!

Od czegoś trzeba zacząć. Co było naszym początkiem? Trzytygodniowe warsztaty programowania mikrokontrolera Arduino. Od podstaw. Od podłączenia pierwszej diody, która w końcu zaświeciła pełnym blaskiem.

Po krótkiej przygodzie z brzęczykiem, jednym spalonym czujniku odległości, kilku(nastu) zagubionych rezystorach udało się - podczas całonocnego hackathonu kończącego warsztaty powstały pierwsze prototypy inteligentnych rozwiązań.

WARSZTATY Z BANANA PRO/ RASPBERRY PI …czyli krok dalej w stronę budowy inteligentnego domu. Oprócz różnorodnych czujników, podczas warsztatów z Banana PRO i Raspberry Pi uczestnicy wykorzystywali łączność bezprzewodową (WiFi, Bluetooth i radio) i moduły rozszerzające możliwości miktokomputerów.

Na koniec, podczas nocnego hackathonu, powstały już niemal gotowe do zamontowania w domach urządzenia.

CODE{sun}DAY - ŚCIEŻKA HARDWARE Podczas jednodniowego, intensywnego warsztatu, uczestnicy zmierzyli się z mikrokontrolerem Arduino i na własnej skórze przekonali się, że elektronika to nic trudnego, a do zaprogramowania pierwszego inteligentnego urządzenia naprawdę niewiele potrzeba.

W 6 godzin powstały takie projekty, jak mini-alarm czy przyjaciel sąsiada. Da się? Oczywiście!