My Profile Photo

Tworzymy przestrzeń, która umożliwi wymianę wiedzy i doświadczeń, rozwijanie kompetencji technologicznych, a także rozwój własnych projektów.

Hackerspace to 4 rzeczy!


To pragmatyzm: oszczędzamy pieniądze na budowaniu wspólnego warsztatu i czasie poświęconym na nauce jak coś działa. Po co spędzać kilka wieczorów kiedy ktoś w spejsie wyjaśni Ci to w 5 minut.

Hackerspace jest tym czym uczelnia być powinna. Bywają momenty, że mamy wykłady/prelekcje i warsztaty niemal każdego dnia. Mamy kulturę dzielenia się wiedzą w bezpardonowy sposób. Jeśli chcesz o czymś opowiedzieć wybierz wolny dzień w kalendarzu, napisz do nas tytuł, opis, godzinę z dniem. U nas nie ma lęku. Wszyscy jesteśmy tępi w świecie technologicznym. Chodzi o to by się uczyć i być w towarzystwie, gdzie można zadawać pytania. Jeśli chcesz zrobić jakiś projekt to nie trafisz na biurokrację. Co najwyżej na pytania czy jest to legalne. Nie robimy GMO w murach spejsu.

Spejs to społeczność. Pomagamy sobie. Doceniamy osoby, które angażują swój czas w społeczność i poświęcają pieniądzę na utrzymanie lokalu. Trzymamy się razem, polecamy się, uczymy nawzajem i rozwijamy. To też nieformalne nerdowskie przyjaźnie. Możemy grać w planszówki :P

Wartości. Są setki spejsów na świecie. To coś więcej niż banda nerdów zrzucająca się na lokal. To misja by zmieniać świat na lepsze. Rozumiemy czemu otwarte rozwiązania, których kod każdy może przeczytać są jedyną obroną przed atakami. Rozumiemy czemu zapewnienie społeczeństwu bezpiecznych rozwiązań jest jedynym gwarantem tworzenia społeczeństwa obywatelskiego. Propagujemy prawa jednostki. Sprzeciwiamy się cenzurze, szpiegowania obywateli i narzędziom prowadzącym do autorytaryzmu. Nie ważne czy z lewej czy z prawej strony. Jeśli rozumiesz technologię szybko zaczynasz rozumieć jak istotna jest prywatnosć obywateli i rozwiązania otwarte.

Zostaw nam swój adres email a dodamy Cię do naszego slacka lub wpadnij na jedno z naszych spotkań! Docenimy również wsparcie w utrzymaniu lokalu